همان طور که در مقالات قبلیمان در رابطه با IGTV و معایب و مزایای آن صحبت کردیم، عنوان کردیم که IGTV نکات ریز و درشت بسیاری دارد که در مقالات قبلی ما به آن ها پرداخته نشده است. بنابراین در مقاله حاضر می خواهیم به یکسری از سوالات رایج در رابطه با IGTV پاسخ دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر خرید فالوور اینستاگرام در این حوزه تا پایان این مطلب در کنار ما باشید.

1- مهمترین ویژگی های IGTV اینستاگرام چه می باشد؟

همان طور که کسی تصور نمی کرد ویدئوهای یک دقیقه ای اینستاگرام روزی بتواند منجر به کسب درامدهای میلیونی شود، امروزه هم کسی پیش بینی نخواهد کرد که IGTV ها روزی بتوانند سر تا سر دنیا را فتح کنند. شاید با خود بگویید که شما یک کاربر ساده در اینستاگرام هستید، بنابراین اصلا به آپلود ویدئو آن هم یک ویدئو طولانی در IGTV احتیاج نخواهید داشت. اما پیشنهاد ما این است که کمی با ویژگی های آن آشنا شوید تا در صورت لزوم بتوانید از آن ها بهره بگیرید. مجموعه ویژگی های IGTV عبارت اند از:

1- این ویدئوها قابلیت آپلود شدن از طریق خود نرم افزار اینستاگرام را دارند.

2- شما هم می توانید ویدئو دیگران را مشاهده کنید و هم ویدئو خود را با آن ها به اشتراک بگذارید.

3- این نوع ویدئوها اگر محبوب باشند از طریق اکسپلور قابل دسترسی می باشند.

4- شما می توانید، این گونه ویدئوها را در قسمت SAVE ذخیره کنید و در زمان مورد نظر به تماشای مجدد بپردازید.

5- شما می توانید هنگام تماشای این ویدئوها آن ها کنترل کنید (به عنوان مثال مکث، عقب و به جلو بردن ویدئو).

6- شما می توانید بعد از تماشای این ویدئوها آن ها را برای مخاطبان و دوستان خود ارسال نمایید.

2- چگونه می توانیم به IGTV ها دسترسی پیدا کنیم؟

برای دسترسی به IGTV ها دو راه وجود دارد که در ادامه به هر کدام به صورت جداگانه اشاره خواهیم کرد.

راه کار اول: دسترسی به IGTV با استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام

برای دسترسی به IGTV می توانید ابتدا اینستاگرام خود را باز کنید. پس از باز کردن اینستاگرام خود، به صفحه هوم یا خرید فالوور ارزان فید که در سمت چپ و پایین تصویر وجود دارد، مراجعه کنید. در بالا و سمت راست تصویر آیکون IGTV به شکل تلویزیون وجود دارد، بر روی آن ضربه بزنید.

البته این روش مربوط به اپدیت های قبلی اینستاگرام می باشد، در آپدیت جدید این برنامه برای دسترسی به IGTV می توانید، به آیکون ذره بین که مربوط به اکسپلور است و در پایین و مرکز برنامه اینستاگرام قرار دارد، مراجعه نمایید. در این قسمت به بالای صفحه و سمت چپ نگاه کنید. آیکون و نوشته IGTV را خواهید دید، با ضربه زدن بر روی این آیکون وارد بخش IGTV خواهید شد.

راه کار دوم: استفاده از اپلیکیشن IGTV  برای دریافت ویدئوهای طولانی

اگر دوست دارید تا برای استفاده از ویدئوهای طولانی، نرم افزار دیگری داشته باشید، می توانید از اپلیکیشن IGTV استفاده نمایید. ابتدا می توانید این اپلیکیشن را دانلود نمایید. پس از اتمام مراحل دانلود و نصب این نرم افزار، آن را باز کنید و نام کاربری و رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را باز نمایید. البته این امکان نیز وجود دارد که روند ثبت نام را با مشخصات دیگری انجام دهید. پس از ثبت نام وارد نرم افزار شده و تمامی ویدئوهای طولانی با فرمت IGTV برای شما به نمایش در خواهد آمد.

نتیجه گیری

آیا IGTV به همین نقطه و به همین نکات ختم خواهد شد؟ خیر! IGTV ها فاکتورهای تازه متولد شده اینستاگرام هستند که هنوز به حد زیادی پیشرفت نکرده اند. بنابراین با اطمینان کامل می توان گفت که انتظار می رود که IGTV ها در ورژن های بعدی تکامل یافته تر شوند و بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند. البته مقاله دوم در این مورد نیز در سایت ما وجود دارد که در صورت تمایل می توانید به آن مراجعه کنید. اگر سوال های شما در رابطه با IGTV در مقاله حاضر موجود نمی باشد، در صورت دلخواه می توانید از طریق لینک پاسخ به سوالات رایج در رابطه با IGTV اینستاگرام (پارت دوم) به مقاله بعدی ما مراجعه کرده و سایر سوالات رایج در رابطه با IGTV را مشاهده کنید و به اطلاعات بیشتر در این حوزه دست پیدا نمایید.